הועדה המחוזית אישרה להפקדה את תוכנית ההתחדשות במתחם העצמאות. הבניה במתחם תואמת את צביון העיר ותישאר נמוכה מהוראות התמ"א הארצית 

הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה להפקדה את תוכנית ההתחדשות במתחם העצמאות ובכך מתקדם עוד שלב משמעותי בדרך לחידוש המתחם הוותיק. הישג גדול לנס ציונה: על אף שהמתחם צמוד לקו המטרו העתידי, ועל פי תמ"א 70 (תוכנית המתאר הארצית) בניה הצמודה לקו המטרו מתוכננת כבניה לגובה, הצליח ראש העיר שמואל בוקסר לשכנע את הועדה המחוזית כי בניה גבוה במתחם אינה תואמת א צביון השכונה והעיר. 

מתחם העצמאות חולש על שטח של 9.6 דונם, לאורך רחוב העצמאות בסמיכות לספורטנס - פארק הספורט החדש של נס ציונה. על פי התוכנית, במקום 5 מבנים ישנים, סה"כ של 44 יח"ד יוקמו במתחם 5 מבנים חדשים ומודרניים שיגיעו לגובה של 8 או 9 קומות בלבד, בבניה מדורגת ועם סה"כ של 140 יח"ד. המתחם ממוקם כ 300 מ' מתחנת המטרו העתידית ועל כן, על פי תוכנית המתאר הארצית, תוכננה בניה של בניינים בגובה של 10 -11 קומות. כאמור, הועדה המחוזית השתכנעה כי יש להתאים את המבנים במתחם לצביון העיר ולנתונים הקיימים בשכונה המתפתחת אשר כוללת בתים צמודי קרקע. התכנון הנוכחי אשר כאמור אושר להפקדה כולל בניה נמוכה באופן יחסי, מרווח בין הבניינים, תכנון של שטחים ירוקים, עצים, שבילי אופניים ושבילי הליכה. 

לאחר אישור הועדה להפקדת התוכנית, השלב הבא מתן זמן להתנגדויות, לקראת אישור סופי של התוכנית. כלל העבודה מול הועדה המחוזית מתבצעת באמצעות מנהלת ההתחדשות העירונית בעיריית נס ציונה אשר הוקמה ומובלת על ידי ראש העיר. המנהלת מתכללת לביצוע את כלל המהלכים אל מול הועדה המחוזית, יזמי הפרויקטים והתושבים ביעילות, מקצועיות ובכדי לקדם את הפרויקט לכדי ביצוע, בהקדם האפשרי. בחודש האחרון אישרה הועדה המחוזית תוכנית ראשונה מזה עשור, של חידוש מתחם הטייסים הכוללת בניה של 387 דירות חדשות.