בנס ציונה הוקם ביוזמת ראש העיר שמואל בוקסר - משל"ט קורונה עירוני, לצורך סיוע בקטיעה מהירה של שרשראות ההדבקה.

מערך זה מהווה בשורה משמעותית עבור התושבים ובזכותו מתאפשרת קבלת החלטות מדויקות בעיר וקבלת תמונת מצב עדכנית ככל הניתן.

הקמת המערך התאפשרה הודות לכך, שעובדי עירייה שנבחרו למשימת התשאולים לפני מספר שבועות, סיימו את הכשרת משרד הבריאות. חלקם כבר קיבלו מהמשרד הסמכה לתחקר ולתשאל חולים ומבודדים בעיר, על סמך מאגר המידע הארצי של משרד הבריאות. עובדים נוספים נמצאים בהליכי אישור וצפויים להצטרף למערך.  
את המערך מובילה מפקדת יקל"ר נס ציונה, קרולינה אברג'יל יחד עם קב"ט העירייה, ומרכזת את פעילותו עדי מכבי, יחד עם עובדי העירייה שהוכשרו כאמור.

המערך מלווה על ידי יועצת רפואית ד"ר רינה ארז, רופאת משפחה תושבת העיר ויועצת מדעית ד"ר אורנה דרייזין, תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות, פיקוד העורף, משטרת ישראל, מרכז השלטון המקומי ומשרד החינוך.

מטרת המערך לרכז את כל מערך הנתונים העירוני ולגבש תמונת מצב עדכנית ומדויקת שתאפשר קבלת החלטות מהירה, כמו גם איתור מרכזי חשיפה וסיוע למשרד הבריאות לצורך פעילות מהירה לקטיעת שרשראות ההדבקה. כמו כן, המערך העירוני משקף מידי יום מידע עדכני בנוגע למצב התחלואה בעיר ובנוסף יפעיל צוות ייעודי שיעמוד בקשר עם המבודדים והחולים בעיר לצורך איתור צרכים וסיוע נדרש. 

שמואל בוקסר, ראש העיר: "עליית התחלואה בארץ ובנס ציונה מחייבת אותנו כרשות לבצע מהלכים אקטיביים למען שמירה בריאות התושבים. המערך החדש בא לתת מענה לפערים הגדולים הנוצרים בין החקירות האפידמיולוגיות של משרד הבריאות למציאות שבשטח. כך שמעכשיו, נוכל באמצעות צוות ייעודי שעבר את ההכשרה, לקטוע את שרשראות ההדבקה במהירות רבה יותר ולקבל החלטות בשטח. מערך זה חיוני במיוחד ככל שיוחלט על פתיחה מחודשת של מוסדות החינוך. אני קורא לתושבים להמשיך לשמור על ההנחיות ולגלות אחריות, בכדי שנס ציונה תחזור להיות ירוקה שוב".