דלג לתוכן העמוד

הודעת עיריית נס ציונה, יום ד' 18.5.22 שעה 12:00

גמר חגיגי של תחרות היזמות החינוכית התקיים ביום ג' 17.5.22 – הזוכה במקום הראשון: יפעת חי מביה"ס דקלים שהגתה את המיזם אומנות דיגיטלית ללמידה עצמאית

לגמר שהתקיים בביה"ס פארק המדע עלו 10 מיזמים שיצרו מחנכים מבתי הספר בעיר במטרה להעשיר ולקדם את סביבת הלמידה עבור תלמידיהם. התחרות העירונית, ביוזמת אגף החינוך ובמסגרת תוכנית חממ"ה נותנת במה ליוזמות של המורים מבתי הספר בעיר, ובמטרה לשתף ולעודד חדשנות בחינוך.

לתחרות ניגשו 50 מורים שהגו ויישמו 50 מיזמים שונים לשיפור וקידום סביבת הלמידה ודרכי הלמידה עבור תלמידיהם. מתוך כלל הניגשים עלו לתחרות הגמר שהתקיימה אתמול 10 מיזמים מובילים.

צוות החדשנות באגף החינוך, בהובלת רמי שקד ליווה והדריך את המורים היוזמים בתהליך הכנת המיזם לתחרות וכולל הכנת המצגות, מיקוד ודיוק מטרות המיזם והעשייה החינוכית במהלך השנה.

צוות השופטים: ראש העיר שמואל בוקסר, מנכ"לית העירייה דפנה קירו כהן, ויקי עוזיאל, מפקחת בתי הספר היסודיים במשרד החינוך, מנהלת אגף החינוך ריבה קליין, ראש תחום החדשנות באגף החינוך רמי שקד, מנהלת בתי הספר היסודיים אילנית חן, מנהל בתי הספר העל יסודיים יורם ליין ונציגת ההורים כרמית בכר צפו בהצגת המיזמים ולאחר התלבטות רבה בחרו:

במקום הראשון: יפעת חי מביה"ס דקלים – עם המיזם ART UP  קידום למידה עצמאית של אומנות דיגיטלית

במקום השני: עינב אוחיון זלקטה, ביה"ס ראשונים במיזם תבליני קריאה – שיוצר חוויה אחרת להליך רכישת הקריאה אצל תלמידי כיתות א'

במקום השלישי זכו 2 מיזמים:

המיזם של רון טופל ומורן כהן, ביה"ס בן גוריון SC  בסטייל  -קורס מקוון לעידוד למידה עצמאית של התלמידים.

ונאווה אשר מביה"ס שדות עם המיזם שדות אונליין שנוצר בשיתוף התלמידים ויוצר ערוץ דיגיטלי המייעל יוזמות של תרומה לקהילה.

יפעת חי , הזוכה בתחרות: יזם הוא אדם המחפש את השינוי, מוצא אותו ומנצל אותו כהזדמנות.

תחרות היזמות החינוכית שיזם אגף החינוך בנס ציונה, הניעה אותי ללמוד דברים חדשים, לחקור ולהתעמק בהם. יצאתי מאזור הנוחות. דבר שאפשר לי להפוך חלום למציאות. הרגשתי שזו הזדמנות נהדרת להפוך משהו קטן לגדול יותר. הליווי לאורך כל שלבי התחרות של רמי שקד וקרן יולוס מצוות החדשנות העירוני דייקו את ההבנה איך להגיע למיומנויות מקצועיות יותר ובו בזמן לחלוק, לשתף ולהפיץ את היוזמה שלי ברבים.

שמואל בוקסר ראש העיר: תוכנית החממ"ה נועדה לתת לילדים של  היום את הכלים להצליח בעולם המחר. אנחנו קשובים לשינויים המתהווים ולצרכים שעולים מהשטח. העולם משתנה והילדים שלנו מוכנים לאתגרים החדשים. תחרות היזמות החינוכית נועדה לתת למורים, שפוגשים את הילדים יום יום, במה ליוזמות מעולות, פורצות דרך שהם החדשנות הלכה למעשה. אני מודה לריבה קליין, מנהלת אגף החינוך על הובלת התהליך, לרמי שקד על הנחלת רוח החדשנות ולכלל צוותי החינוך שלוקחים חלק פעיל ומאפשרים ליוזמות החשובות לצאת לפועל.

ויקי עזיאל, מפקחת בתי הספר היסודיים במשרד החינוך: לא מובן מאליו שרשות נותנת מקום משמעותי כל כך לצוותי החינוך וליוזמות שעולות מהשטח. מהלך שללא ספק מעודד חדשנות. המורים מצליחים לעורר חשיבה ויצירתיות אצל התלמידים שלהם. אנחנו מודים על השותפות.

ריבה קליין מנהל אגף החינוך: אנחנו משדרגים כל הזמן את תהליכי הלמידה, מתאימים לרוח התקופה ולזמן. מטרת התחרות ליצור אדוות יצירה ולאפשר עשיה חינוכית חדשנית במרחבי למידה מגוונים. התחרות שהחלה שנה שעברה תהפוך למסורת ותהווה חלק מאורח החיים שלנו בעיר.

לצפייה במיזמים לחצו כאן >

מעבירים את זה הלאה.jpe

הודעת עיריית נס ציונה, יום ג' 5.4.22 שעה 12:00

מעל 200 משפחות אתמול, באירוע הפתיחה המרגש של המרכז למשפחות מיוחדות

האירוע החגיגי, בנוכחת משפחות רבות, התקיים במשכנו החדש של המרכז ברח' בן גוריון. לאחר קבלת פנים חגיגית ודברי ברכה, התקיימה הצגת היחיד של דביר בנדק "כל הדברים הטובים" של תיאטרון אלעד בשיתוף תיאטרון הקאמרי. 

המרכז החדש נותן לראשונה בעיר מענה למשפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים והוא יחל כבר החודש לפעול ולהציע מגוון פעילויות: הרצאות, סדנאות ומפגשים עבור תושבי העיר, להם בן משפחה מיוחד. 

ראש העיר שמואל בוקסר אמר למשפחות: כשפגשתי אתכם הערב וראיתי את החיוכים, הבנתי עד כמה פעלנו נכון והשרות הזה נדרש וחשוב. סביב האתגר בגידול ילד מיוחד קיימים אחים, אחיות, הורים, סבים וסבתות. אנחנו אומרים לכם היום- אנחנו רואים אתכם. את האתגרים, הקושי, הצורך במקום משלכם- לנוח, לחלוק, לקבל הדרכות או סתם הפוגה. המרכז הזה הוא חלק אחד ממגוון שירותים שאנחנו פותחים עכשיו עבור תושבים עם צרכים מיוחדים, בשיתוף עם קהילת נס הורים, זו הגשמת חזון שלכל אחד יש בית, הצורך הגדול של תושבים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם מקבל עכשיו מענה.

אפרת עמית, נציגת נס הורים אמרה: היום חלום מתגשם. לפני 4 שנים הקמנו את נס הורים והתחלנו לחלום. לפני קצת יותר משנה פתחנו את קורס המנהיגות, בשיתוף עם עיריית נס ציונה ופעלנו יחד למיפוי הצרכים שעולים מהשטח, ולמתן המענים הנדרשים, בעיר שלנו. אני מודה לראש העיר על הדלת הפתוחה, הרוח הגבית, החזון והדחיפה. תודה לעמיר קשי, מנהל אגף הרווחה ולכל הצוות. המקום הקסום, המדהים, היפה והמעוצב הזה יתרום לגיבוש המשפחות. 

ראש אגף הרווחה, עמיר קשי אמר למשפחות: היום הוא נקודת ציון חשובה לאגף ולעיר נס ציונה. המקום המיוחד הזה, נועד רק עבורכם. כאן אתם, המשפחות שמתמודדות עם גידול ילד מיוחד- במרכז. בהמשך לחזון של ראש העיר, ותוך שיתוף פעולה פורה עם קהילת נס הורים נפתח בקרוב גם מעון יום שיקומי ומשחקיה לגיל הרך ובהמשך גם מרכז יום לבוגרים עם צרכים מיוחדים. בנוסף הרחבנו את פעילות המועדון החברתי עבור בוגרים עם צרכים מיוחדים. מנעד השירותים השלם נותן לראשונה בעיר מענה לאוכלוסייה רחבה ומיוחדת לה אנחנו אומרים היום – אנחנו רואים אתכם. 

בערב נכחו משפחות רבות של ילדים עם צרכים מיוחדים, ראש העיר שמואל בוקסר, סגנית ראש העיר סמדר אהרוני, אמיר קשי ראש אגף הרווחה והשירותים החברתיים, ריבה קליין מנהלת אגף החינוך ורפאל קריספיל, מנהל אגף שפ"ע, עינת אור מן, מנהלת המרכז למשפחות מיוחדות, עובדות אגף הרווחה,

תושבי העיר להם בני משפחה עם צרכים מיוחדים מוזמנים להירשם לפעילויות באתר עיריית נס ציונה או דרך מייל: meyuhadot@nzc.org.il או טלפון: 089912959
השרות ללא תשלום ואין חובה להיות מוכר באגף הרווחה בכדי לקבל את השרות.

 

הודעת עיריית נס ציונה, יום ג', 29.3.22 שעה 12:30

בשל תחלואה גבוהה בקורונה במחלקת הגביה לא מתקיימת בימים אלו קבלת קהל בגביה.

לרשות התושבים:
 ▪️קופת התשלום פתוחה בשעות קבלת הקהל וניתן לבצע בה תשלומים באמצעות שובר תשלום.
▪️ניתן לשלם את חיוב הארנונה האחרון – בגין חודשים מרץ אפריל עד ליום 14.4.2022 ללא תוספת ריבית והצמדה.  
▪️ניתן לקבל שרותי עירייה ולבצע תשלומים גם בטלפון: 1700-50-81-81
▪️ניתן לקבל שרותים דיגיטלים בנושאים הקשורים בגביה או תשלומים, בקביעת תור לפגישה טלפונית או פגישת וידאו דרך אפליקציית my visit בכתובת:  www.myvisit.com

נאחל בריאות שלמה לעובדים ונעדכן על חזרת קבלת קהל, מייד עם החלמתם.

דוברות עיריית נס ציונה

 

יום א' 10:00 27.2.22

צעדת נס ציונה התקיימה היום בהשתתפות מאות רבות של משפחות, שנהנו ממסלול עשיר בפעילויות, וצפו בפריחה המיוחדת של חודש פברואר לרבות פריחת אירוס הארגמן בגבעות הכורכר

הצעדה אשר מתקיימת בכל שנה בחודש פברואר, בשל הפריחה המיוחדת המאפיינת חודש זה, לרבות פריחת אירוס הארגמן הנדיר, יצאה הבוקר מקריית התרבות שם קיבלו את פני הצועדים נגנים, לוליינים ושילוט צבעוני. כל משפחה קיבלה עלון מפורט הכולל את מפת הצעדה והתחנות הצפויות לצועדים. בשל מזג האוויר, והחשש לגשם קל, חילקה עיריית נס ציונה גם מטריה לכל משפחה.

שלל פעילויות, בהפקת החברה לתרבות ופנאי, חיכו לצועדים:

בתחנת מוזאון בית ראשונים והבית המשותף חיכה לצועדים מיצג ייחודי בו לצלילי נגינה סיפרו ראובן לרר ומיכאל הלפרין על הנפת דגל כחול לבן שהתקיימה לראשונה בחודש ינואר 1891. בסמוך לכיכר הלפרין הוקם בעמק השושנים לראשונה השנה מתחם פעילות ובו תחנות הישרדות אשר הובאו הישר מתכנית הטלוויזיה, הצועדים יכלו להתנסות בחץ וקשת, הדלקת אש, הולכת קורה ועוד

בכניסה לשכונת מליבו חיכתה לצועדים תחנת התרעננות שכללה פינות מנוחה ומשאית פוד טראק

במתחם נס גלים הוקם מתחם נינג'ה נייד ובשטח פוזרו מתנפחי יריד. בסמוך הוקמה עמדת צילום באווירה נס ציונית ומתחם גני הילדים העמיד לשימוש הצועדים פינות יצירה בליווי דמויות מעולם המיחזור. במתחם פוזרו יצירות מרהיבות שהכינו ילדי גני הילדים תוך שימוש בחומרים ממוחזרים. 

בגבעות הכורכר פגשו הצועדים בפריחה יוצאת הדופן של צמחי העונה, לרבות אירוס הארגמן שנמצא בשיא פריחתו בימים אלו, וכיסה את הגבעה בפריחתו המרהיבה.

עם הירידה מהגבעות חיכתה בפרדס חרודי ובגינת כ"ט בנובמבר תזמורת הנוער העירונית מבית הקונסרבטוריון אשר ניגנה תחת הקונכייה האקוסטית, הצועדים האזינו למוזיקה החגיגית ואכלו תפוזים הישר מהפרדס.  

בפרדס חרודי התקיים גם טקס קצר בשיתוף משפחתו של אברהם אלעזר ז"ל, על שמו קרויה הצעדה. 

ראש העיר שמואל בוקסר: "אנחנו לא מוותרים על המסורת. שמחתי לפגוש היום ילדים ומשפחות רבות שיצאו לטייל בשטחים הפתוחים והפורחים של העיר ולהינות משיא הפריחה ומפעילות קהילתית במייטבה"

למרות שסופי השבוע בחודש בפברואר השנה סגריריים, החליטה עיריית נס ציונה לא לוותר על הצעדה המסורתית ולאפשר למשפחות העיר ליהנות מהפריחה הייחודית ומפעילות מהנה עם צביון מקומי לכלל המשפחה. בחלקו הראשון של היום ירד גשם קל, אשר התפוגג בסביבות השעה 13:00.

 

יום ה' 24.2.22 שעה 12:00

הקצת מבנה ייעודי לשימוש תנועת כנפיים של קרמבו, האצלת סמכויות לחברה הכלכלית לבנית בית הקפה בפארק הספורט החדש, קידום מתחם התחדשות בטייסים ואישור עקרוני ללקיחת הלוואה, אלו ועוד נדונו בישיבת מועצת העיר ששודרה לראשונה בשידור ישיר וחי באתר העירייה ובדף הפייסבוק

את הישיבה פתח ראש העיר בעדכון על פגישתו עם שרת התחבורה שהביעה נכונות לקדם בשיתוף פעולה מלא את הגברת נתיבי התחבורה הציבורית בעיר. ראש העיר הודה בפתח הישיבה לחבר מועצת העיר הפורש, לירן יגודה על שנים של עשייה ציבורית ובירך את חבר המועצה הנכנס רביב ורניק.

בין אישורי התב"רים, אישרה המליאה תקציב לתכנון בית ספר תיכון בשוכנת מרגולין, אצל. מתחם בו מקודם פרויקט פינוי בינוי. הרציונל מאחורי אישור הפרויקט הוא להקדים ולבנות במעוד מועד מענה רשותי התואם את תוכניות הצמיחה של השכונה ותואם צרכים עתידיים של התושבים, ולהבטיח שלא ייווצר מחסור בכיתות לימוד בעתיד. 

לראשונה חברי מועצת העיר אישרו הקצת מבנה ייעודי ונגיש לפעילות תנועת כנפיים של קרמבו, במבנה עירוני. המבנה יעבור שיפוץ והתאמות וישמש את התנועה לפעילות שוטפת ויצטרף כמקום נוסף לפעילות המתקיימת בבית הספר לב המושבה.

ראש העיר עדכן כי נבחר זכיין לפארק הספורט והעירייה נערכת לתחילת עבודות בהקדם. מליאת מועצת העיר אישרה האצלת סמכויות לחברה הכלכלית לניהול בניית פרויקט בית הקפה במקום. ראש העיר עדכן את חברי המועצה במדיניות להחיות את פעילות החברה הכלכלית ולהוסיף פרויקטים בניהולה. כל אלו במטרה לתעל עשייה ציבורית תוך מקסום הן של יעילות ביצוע הפרויקטים והן של הרווחים, שיופנו חזרה לרווחת תושבי העיר. 

חברי מועצת העיר עודכנו כי על מנת לאשר את תוכנית פינוי בינוי במתחם הטייסים, העירייה נדרשת להצטרף כאחת ממגישי הבקשה מאחר  ושטחי הציבור בבעלותה מהווים 27% מהשטח. חברי מועצת העיר אישרו את המהלך אשר יובא בפני הועדה המחוזית.

עוד אישרו חברי המועצה מסגרת אפשרית של עד 10 מיליון ₪ עבור הלוואה לזמן ארוך של 10 שנים. ההלוואה בריבית אטרקטיבית של פריים מינוס 0.70% , זאת לצורך סגירת גרעון נצפה בסיכום שנת הכספים 2021. גזבר העירייה הסביר כי את ההלוואה ניתן לפרוע בכל מועד בו תבחר העירייה. ראש העיר הוסיף כי לקיחת ההלוואה נדרשת לשמירת מעמד העיר כרשות איתנה בסיכום שנת הכספים 2021, וכי בשל שינוי מהותי שנעשה בתמהיל הכנסות העירייה כתוצאה מהגדלת שטחי המסחר ובנייה צפויה של מאות אלפי מ"ר של מסחר, צפויות בהתאמה הכנסות העירייה לגדול באופן משמעותי מהכנסות ארנונה לעסקים, ראש העיר הדגיש כי הגידול בהכנסות צפוי כבר בשנת 2022.

ראש העיר שמואל בוקסר: "הבטחתי וקיימתי – ישיבות המועצה ישודרו בשידור חי לתושבים. תמיד סברתי שיש לקדם את שיקוף העשייה הציבורית לציבור, הוא שבחר בנו ולמענו אנחנו פועלים. שמחתי על שיתוף הפעולה המלא של חברי מועצת העיר אשר הקפידו לקיים דיון ענייני ותרבותי, ויחד עם שאלות  נוקבות וביקורת הצלחנו יחד להציג לתושבי העיר שיקוף מהימן של חלק מהעשייה הציבורית הרבה שמתקיימת כל הזמן. אני מזמין את תושבי העיר לצפות בשידורי ישיבות המועצה ולהתעדכן עשייה הרבה.

ניתן לצפות בשידור המלא של המליאה באתר העירייה ובדף הפייסבוק שלה.

 

הודעת עיריית נס ציונה, יום ה' 24.2.22 12:00

צעדת נס ציונה תתקיים ביום שבת הקרובה, ה 26.2.22

בהתאם לעדכוני מזג האוויר, ביום שבת צפוי מזג האוויר להשתפר ועל כן צעדת נס ציונה ע"ש אברהם אלעזר תתקיים בין השעות 10:00-15:00.
 ייתכנו שינויים קלים בפעילויות לאורך המסלול

ייתכן גשם קל, מומלץ להצטייד במטריות

תוכנית הצעדה המלאה באתר העירייה

מחכים לראותכם!

היום- 22.2.22 יום לאומי למודעות השימוש בדפיברילטורים

הציבור מוזמן לעמדת הסברה של מד"א, הממוקמת ברחוב השייטת 4 בעיר

תושבי העיר מוזמנים להגיע לעמדת ההסברה ברחוב השייטת ולקבל מידע מנציגי מד"א על תפקיד הדפיברילטור, אופן השימוש בו וכיצד הוא יכול להציל חיים. עמדת ההסברה תחל לפעול היום בשעה 10:00 ותשאר פתוחה עד השעה 19:00.

עיריית נס ציונה הציבה בשנה האחרונה 10 עמדות דפיברילטורים במרחב  הציבורי, בלב השכונות. זאת מלבד דפיברילטורים אשר ממוקמים  במוסדות חינוך, מרכזי ספורט, מרכזי קניות ומבני ציבור. המכשירים זמינים לשימוש הציבור בזמן הצורך. דפיברילטורים יכולים להיות מופעלים על ידי תושבים, גם אם אין להם רקע והכשרה קודמת, מד"א מספקים הדרכה טלפונית להפעלת המכשיר. 

כל אזרח יכול לעבור הכשרה בסיסית לשימוש בדפיברילטור ולהיות מסוגל בזמן אמת לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדום לב ולסייע בהצלת חיים. עיריית נס ציונה בשיתוף מד"א הציבה בחודש נובמבר 2021  10 מכשירי דפיברילטור (מפעם) בלב השכונות בעיר.

 

הודעת עיריית נס ציונה, יום ו', 18.2.22, שעה  10:00

בשל תחזית המראה כי קיימת סבירות גבוהה שירדו גשמים מחר- בשעות הבוקר והצהריים- צעדת נס ציונה נדחת ותתקיים במועד חדש

אנו מודים לצוותי העירייה ולחברה לתרבות ופנאי, שפעלו מסביב לשעון, במהלך השבועות האחרונים להכנת מסלול הצעדה ודאגו לעשרות פעילויות יחודיות לאורך המסלול.

עקבו אחר פרסומי העירייה, אנו נודיע על תאריך חדש בהקדם

דוברות עיריית נס ציונה

 

הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה: מתחם בילוי ופנאי המתקדם ביותר בישראל יבנה בנס ציונה. ראש העיר שמואל בוקסר:

ממשיכים להצעיד את נס ציונה קדימה כעיר מובילה שתאפשר לתושביה מגוון אפשרויות תעסוקה, בילוי ופנאי חדשניים


המתחם הייחודי שעלותו מוערכת בכ 2 מליארד שקלים, צפוי להיפתח לציבור בשנת 2026. במתחם החדיש מתוכנן מרכז קניות בסגנון לייף סטייל פתוח הכולל מסעדות, בתי קפה, מתחמי מסחר, מתחמי בילוי, אטרקציות לילדים, מתחם קולנוע ופארק משחקים רחב ממדים. המתחם שישתרע על כ 46 דונם צפוי לכלול גם קומפלקס משרדים רחב, מתחם לדיור מוגן, מבני ציבור ושני בנייני מגורים. 


הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה הוצאת נוסח פרסום, בהתאם לאישור מוקדם שהתקבל כבר באוגוסט 2021 להקמת מתחם עירוב שימושים ייחודי אשר יבנה בסמוך למתחם ישפרו סנטר בעיר, מדרום לנחלת ראובן ויהפוך את האזור למרכז העיר החדש. המתחם יכלול כאמור גם מרכז בילוי ופנאי, מגורים ומבני מסחר ותעסוקה.


רשת ביג אשר רכשה את השטח צפויה להתחיל בבניית המתחם כבר בתחילת שנת 2023. את המתחם תכנן אדריכל יוסי סיוון ממשרד יסקי מור סיוון אדריכלים. המתחם כולו יבנה במטרה להקנות חווית בילוי יוצאת דופן שעיקרה רחובות פתוחים בסגנון אירופאי ולאורכם אלמנטים של נוי, גינון ומזרקות, לצד בתי קפה ומסעדות. המתחם צפוי לשרת את כלל תושבי העיר ולהוות מרכז בילוי ופנאי הן לילדים ומשפחות, הן לצעירים והן לבני הגיל השלישי. בניית המתחם מתוכננת על פי סטנדרטיים בינלאומיים של בניה ירוקה, ותוך שמירה על כללי נגישות וגישה נוחה למתחם וממנו לצירי תנועה מרכזיים ותוך מתן מענה לצרכי חניה של המבקרים ותנועה לכלל תושבי העיר והעוברים בשטחה.


ראש העיר שמואל בוקסר: מתחם ביג הוא המתחם השני שאנחנו מובילים תחת הגדרת ערוב שימושים ויכלול גם תעסוקה, גם מגורים וגם מגוון רחב של אפשרויות מסחר ופנאי. התכנון המתקדם והחדשני צפוי להצעיד את נס ציונה קדימה כעיר מובילה במתן שירותים יחודיים לתושביה, המותאמים לצביון העיר ונועדו לשרת את צרכי כלל התושבים. החזון לאפשר לתושבי העיר לצרוך את כלל השירותים בתוך תחומי העיר: לעבוד, לבלות, ולקנות הולך ומתגשם.