המרכז למשפחות מיוחדות

'לכל אחד יש בית'


אתמול, יום ב' 4.4.22 התקיים אירוע הפתיחה המרגש של המרכז למשפחות מיוחדות במעמד ראש העיר

ועם הופעה של דביר בנדק המוכשר

המרכז למשפחות מיוחדות לאתר 1.jpe
 
המרכז למשפחות מיוחדות לאתר 2.jpe

המרכז למשפחות מיוחדות הינו שירות של האגף לשירותים חברתיים ושל עיריית נס ציונה לטובת משפחות בהן ילד עם צרכים מיוחדים.

במרכז, אשר ייפתח בתחילת אפריל במקום משכנו החדש ברח' בן גוריון 67 (גן "חלמונית" לשעבר), מתוכננות פעילויות, סדנאות ומפגשים לבני המשפחה של ילד עם מוגבלות.

מטרת השירות היא להקל על המשפחה, לאפשר צמיחה והפוגה משגרת היום המורכבת והעמוסה. בנוסף, במרכז יתקיימו קבוצות תמיכה לבני המשפחה, יינתן מידע וכלים לטובת מיצוי זכויות ועוד.

במרכז ניתן יהיה למצוא אימהות, אבות, אחים ואחיות, סבים וסבתות – ולמעשה מוזמן כל בן משפחה שהינו תושב העיר וחייו מושפעים מגידול ילד עם צמי"ד. כדברי הסלוגן – "לכל אחד.ת יש בית".

אירוע הפתיחה של המרכז יתקיים ב 4/4/22 במעמד ראש העיר וסגניתו מחזיקת תיק הרווחה, במעמד מנהלי ועובדות האגף לשירותים חברתיים ובעיקר – במעמד ההורים המיוחדים.
בערב החגיגי צפוי כיבוד קל, ברכות והצגת יחיד מצוינת של השחקן והבדרן דביר בנדק. לטובת מי שמעוניין, במהלך האירוע ניתן יהיה למלא פרטים ולהירשם לפעילויות שונות. עוד בחודש אפריל מתוכננת פעילות להורים בלבד לקראת לחג הפסח, פעילות הורה ילד (לטובת גיבוש וחיזוק הקשר של ההורים עם האחים – שאינם מתמודדים בעצמם עם מוגבלות אך מושפעים מעצם חווית האחאות לאח עם צרכים מיוחדים) ועוד.
בנוסף מתוכננות לחודש מאי הרצאות העשרה וידע להורים, פעילות זוגית להורים המתמודדים עם גידול ילד עם מוגבלות ועוד.בחירת תכני המרכז, פעילויותיו ועיצוב אופיו של המקום נעשה ע"י עינת אור מן מנהלת המרכז ועל ידי שותפות שונות בהן נציגות האגף לשירותים חברתיים ונציגות מטעם "נס הורים". השירות שיינתן במרכז למשפחות מיוחדות יינתן ברובו ללא תשלום, ובני המשפחה השונים אינם צריכים להיות בהכרח בעלי תיק או פניה באגף לשירותים חברתיים. כמו כן, כיוון שהשירות מיועד לתושבי העיר באשר הם, אין חשיבות לכתובת המגורים של הילד עם הצרכים המיוחדים אלא היכן בני המשפחה המטפלים בו בפועל מתגוררים.

e