10 מכשירי דפיברילטורים חדשים הוצבו בלב השכונות בעיר 

 

עיריית נס ציונה בשיתוף מד"א הציבה בחודש נובמבר 2021  10 מכשירי דפיברילטור (מפעם) בלב השכונות בעיר.

  בזכות העמדות כל אזרח יוכל להציל חיים בעת חירום, ללא צורך בידע רפואי מוקדם

עיריית נס ציונה בשיתוף מד"א יזמה את פרויקט השמת המכשירים במרכזי השכונות בעיר . עשרה מכשירים הוצבו בעמדות חכמות ברחבי העיר  . המכשירים, הוצבו בבית הכנסת ברחוב החושן בשכונת סביוני נצר, במרכז המסחרי בשכונת ארגמן, בבית הכנסת בשכונת מאליבו, במתנ"ס בשכונת יד אליעזר, בסמוך לגן אשל בשכונת העמק, בבית הנוער בשדרות אפרים, במרכז המסחרי ברחוב השייטת, במבנה נקודת ההזנקה של מד"א ברחוב תל אביב, במרכז המסחרי בשכונת גבעת נוף ובמתנ"ס שכונת טירת שלום ובכך ישנם 13 מכשירים בסה"כ כאשר הצטרפו לשלושה מכשירים שמוצבים על דוכני מפעל הפיס ברחובות: האירוסים, ויצמן והפטיש בעיר.

באמצעות העמדות החכמות, כל אזרח שמחייג למוקד 101 של מד"א במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, כחלק מההדרכה הטלפונית ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ וכונני מד"א הרכובים על האופנועים, יונחה להביא ולתפעל את המכשיר וכך יכול לסייע עוד יותר בהצלת חיים במקרה של דום לב.

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה בכשבעה עד עשרה אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל מסבירים במד"א. חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מחובר למוקד החירום 101 של מד"א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

 

הצטרפו לקורס "נאמני חיים" של מד"א ולימדו איך להפעיל את הדפיבלירטורים, לבצע פעולות החייאה ופעולות מצילות חיים בשעת מצוקה

הקורס בן 8 מפגשים יחל ב 15.11.21 בימי ב' בין השעות 19:00-22:00, ביד לבנים רחוב הבנים 9

לפרטים והרשמה:

יעל 053-66220416

משה פולק 054-3976168

שכונה
מיקום
סביוני נצר
בית הכנסת "משכן משה" רח' החושן
ארגמן
מרכז מסחרי - לכיוון הפארק
מליבו
בית הכנסת
יד אליעזר
מתנ"ס רחוב שבטי ישראל
העמק
גן אשל - רחוב עונות השנה
רח' שד אפריים
בית הנוער
רח' השייטת
מרכז מסחרי ליד גו אקטיב
 רח' ת"א / מכבי
נק' הזנקה מד"א 
טירת שלום/כפר אהרון
 מתנ"ס  רח' בן יהודה 1 - על המקלט הציבורי
גבעת נוף
מרכז מסחרי